Anna Jagoda Mrożek

 

KIM JESTEM

Z zawodu jestem artystką – grafikiem. Z pasji animatorem i edukatorem filmowym – animacji poklatkowej, a od czerwca 2019 roku początkującym przedsiębiorcą. Jestem góralką, urodziłam się i wychowałam na Podhalu.

Więcej o moim WYKSZTAŁCENIU i DOŚWIADCZENIU przeczytasz TUTAJ


EFFATA ANIMA

Effata Anima to mój autorski program edukacji filmowej z zakresu animacji poklatkowej, który otwiera oczy małych i dużych dzieci na świat filmu animowanego. Od 6 lat dzielę się zdobytą wiedzą z innymi, prowadząc warsztaty i spotkania w różnych miastach Polski, głównie w województwie małopolskim i śląskim. Wierzę, że warsztaty, które prowadzę, mogą przyczynić się do odkrycia przez dzieci i młodzież pasji artystycznych. To właśnie tak rozpoczęła się moja miłość do filmu animowanego wiele lat temu.

Więcej o EFFATA ANIMA przeczytasz TUTAJ


CZYM SIĘ ZAJMUJĘ?

Film animowany łączy w sobie wiele dziedzin sztuki. Można być animatorem, reżyserem, operatorem, rysownikiem, lalkarzem i za to właśnie kocham tę dziedzinę sztuki. Łączy w sobie tak wiele obszarów, z którymi zawsze miałam do czynienia. Po wielu latach odkryłam w tej branży swoje miejsce jako puppet master. Co kryje się pod tą nazwą? Najprościej mówiąc – budowanie lalek do filmów animowanych.

DLACZEGO WARTO PRACOWAĆ WŁAŚNIE ZE MNĄ?

Jak wiele znasz osób, które odkryją przed dzieckiem świat bajek i filmów animowanych od tej drugiej strony? Pokażą jak powstaje ruch, a ich pomysły powołają do życia? Posiadam unikalne połączenie dwóch kompetencji: ZDOLNOŚĆ DO PRACY Z DZIEĆMIWIEDZĘ Z RÓŻNYCH OBSZARÓW ANIMACJI POKLATKOWEJ. Nieustannie uczę się od lepszych od siebie i odkrywam swoją ścieżkę w branży filmowej. Aktywnie działam w biznesie, prowadząc własną firmę oraz angażując się w projekty edukacyjne m.in. Erasmus+ dla szkół i bibliotek.

NAJWAŻNIEJSZE SZKOLENIA:

1..Praktyka studencka w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej, wrzesień 2014 r. (14 dni). Opieka Helena Oczko i Roman Baran.

2. RYSUNEK W ANIMACJI

Warsztaty Gdańsk Animation Workshoop w dniach 25 – 27.09.2017 r. organizowane przez Grupa Smacznego.

Zajęcia prowadzili Witold Giersz i Wiesław Zięba.

3. BASIC SKILLS FOR STOP MOTION ANIMATION

Warsztaty z podstaw animacji poklatkowej organizowane przez Stop Motion Academy i Festiwal Boddinale w Berlinie w dniach 26 – 28.02.2020 r. Zajęcia prowadził Marcus Grysczok.

4. SZTUKA TWORZENIA LALKI

Pierwszy w Polsce miesięczny profesjonalny kurs tworzenia lalek animacyjnych w Łodzi w dniach od 19 sierpnia do 18 września 2019 r.

Prowadzącymi warsztaty byli Sylwia Nowak – współtwórca lalek oraz scenografii do licznych filmów lalkowych i Marcin Zalewski – lalkarz, rzeźbiarz, wykonawca rekwizytów związany z branżą animacji. Oboje mają na swoim koncie wiele realizacji, w tym „Wyspę psów” Wesa Andersona czy nagrodzonego Oscarem „Piotrusia i wilka”.

Lalka animacyjna: Owca Sylwia – autorzy: Anna Jagoda Mrożek i Piotr Chmielewski

.

Organizator: SPPA – Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Partner wspierający: EC1 Łódź, ŁÓDŹ FILM COMMISSION
Partnerzy: Likaon, Toto Studio, MomakinASP w Łodzi
Wsparcie merytoryczne: Szkoła Filmowa w Łodzi / PWSFTviT